Zioła

Czy przeziębienie u dzieci można leczyć przy pomocą leków ziołowych?

Leki ziołowe praktycznie nie wykazują skutków ubocznych, a ich działanie jest skuteczne tak samo jak preparatów chemicznych. Dlatego stosowanie takich zamienników w leczeniu przeziębień u dzieci jest jak najbardziej wskazane.

dzieckoPrzeziębienia są najczęstszą przyczyną wizyt u lekarza. Warto jednak pamiętać, że najczęściej wywołują je wirusy, na które nie skutkują antybiotyki. Poza tym stosowanie produktów ziołowych jest szczególnie wskazane w stanach przeziębieniowych. Jest to też  aktualnie panująca strategia leczenia, czyli stosowanie jak najbardziej naturalnych leków ziołowych, które wykazują działanie przeciwzapalne, łagodzące stan błony śluzowej oraz działają napotnie. Produkty naturalne bardzo dobrze wpływają na leczenie stanów przeziębieniowych u dzieci, co zostało naukowo potwierdzone przez dr n. med. Wiesławę Stopińską, która na ten temat napisała pracę doktorską. Udowodniła przede wszystkim skuteczność leczenia infekcji górnych dróg oddechowych u dzieci metodami medycyny naturalnej. Wzięła pod uwagę zastosowanie konkretnych ziół oraz produktów pszczelich. Poza tym wykazała, ze profilaktyka zielarska u dzieci powoduje, że nawroty przeziębień są po prostu rzadsze.

Leki ziołowe są bezpieczne i skuteczne, dlatego zamiast przyjmować antybiotyki, stosujmy zioła, które nie szkodzą, a dodatkowo potrafią zwalczyć inne schorzenia.