Zioła

Jeść z umiarem

Kilkadziesiąt lat temu otyłość nie była problemem. Obecnie 50% Europejczyków cierpi na nadwagę lub otyłość. Tylko 100 kcal dziennie za dużo, to 5 kilogramów więcej na wadze w ciągu roku. Po pięciu latach to już 25 kg.

Walka ze złymi nawykami

Impulsywne sięganie po przekąski wysokokaloryczne i słodzone napoje między posiłkami, objadanie się przed telewizorem lub komputerem to pierwszy krok do otyłości, zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Trzeba zrezygnować z przekąsek i wprowadzić 4-5 posiłków spożywanych o tej samej porze. Dodatkowo zamiast słodzonych napojów wybrać zioła na odchudzanie, które wyregulują procesy trawienne i zmniejszą łaknienie. Osoby, które nie podjadają między posiłkami łatwiej utrzymują prawidłową wagę.

Małymi krokami

Rezygnacja z przekąsek i słodzonych napojów już o miesiącu powinny przynieść oczekiwane rezultaty. Odpowiednio dobrana herbata odchudzająca przywróci prawidłową pracę wątroby i żołądka, co powinno przynieść pozytywne rezultaty. Zamiast diety „błyskawicznej” lepiej stopniowo ograniczać kalorie, nie wystąpi wtedy efekt jo-jo, a organizm nie zostanie pozbawiony cennych witamin i minerałów. Dodatkowo zalecana jest aktywność fizyczna, przynajmniej 3 razy w tygodniu po 30 minut.