Zioła

Kiedy serce daje o sobie znać

Z chorobami krążenia zmaga się obecnie coraz więcej osób, jednym z poważniejszych zagrożeń jest zaś miażdżyca naczyń wieńcowych – choroba niedokrwienna serca, w której dochodzi do zaburzenia czynności serca spowodowanych wahaniami między zapotrzebowaniem na tlen i związki energetyczne, a ich faktyczną dostawą.

Na choroby wieńcowe szczególnie narażeni są mężczyźni, zwłaszcza Ci w wieku 40 – 55 lat. Wśród czynników ryzyka wymienia się między innymi wysokie stężenie cholesterolu we krwi, palenie papierosów, a także otyłość – a więc dolegliwości, z którymi zmaga się obecnie bardzo duża grupa ludzi.

Z tego powodu bardzo ważna jest profilaktyka i podejmowanie szybkich działań zapobiegawczych. Od samego początku warto sięgnąć po leki ziołowe, które odpowiednio wspomogą nasz układ sercowo-naczyniowy. Szczególnie polecany jest lek Venoforton, którego bezpieczny skład (nalewka z liści miłorzębu, nalewka z kwiatostanu głogu, nalewka z arniki, wyciąg z nasion kasztanowca, wyciąg z jemioły) pozytywnie wpływa na funkcjonowanie naczyń krwionośnych, poprawia przepływ krwi, zmniejsza jej krzepliwość.

Życie mamy tylko jedno – dlatego warto dbać o zdrowie, a w razie konieczności wspomagać je tym, co czerpane prosto z natury.