Bez kategorii

Peroxygel – woda utleniona w żelu

Każdy wie, że rany w pierwszej kolejności należy odkazić. Używa się do tego wody utlenionej, która nie jest najłatwiejsza w stosowaniu. Obecnie dostępna jest jednak jej bardziej doskonała postać.

peroxygelPeroxygel to 3% woda utleniona w żelu. Dzięki temu możemy nanieść ją dokładnie na ranę i nie rozlewa się na pozostałych okolicach. Jest to szczególnie ważne w przypadku ran położonych w okolicach oczu. Nie grozi to podrażnieniem gałki ocznej.

Peryxogel dodatkowo wytwarza na ranie błonę, która skutecznie broni przed ewentualnością ponownego zakażenia i przyśpiesza proces gojenia rany.

Woda utleniona to nadtlenek wodoru, który pod wpływem enzymów rozkłada się na wodę i  aktywny tlen. Ten ostatni tworzy na ranie charakterystyczną pianę. Aktywny tlen usuwa drobnoustroje z miejsca przerwania tkanki skórnej, niszczy zakażone komórki krwi.

Peroxygel działa skutecznie na bakterie Gramm dodatnie i Gramm ujemne takie jak gronkowiec złocisty, pałeczki ropy oraz ma działanie grzybobójcze. Zaletą preparatu jest jego natychmiastowe działanie, dzięki czemu można zapobiec poważniejszym zakażeniom.

Peroxygel to nie tylko obowiązkowe wyposażenie apteczek samochodowych. Woda utleniona powinna znajdować się w każdej apteczce domowej, by w przypadku skaleczenia, przecięcia nożem, można było szybko odkazić ranę.