Zioła

Dlaczego warto zainteresować się jagodami goji?

Jagody goji – obecnie goszczą na talerzu każdego, kto chce się zdrowo odżywiać i śledzi nowinki dietetyczne. Te tybetańskie jagody słyną ze swoich niesamowitych właściwości. Chętnie umieszczamy je w naszym jadłospisie, bo każdy chce być jak najdłużej piękny i zdrowy.

suszone jagody gojiWłaściwości jagód goji jest niezwykle dużo. Maja one wpływ na cały nasz organizm. Nic dziwnego, że z racji tego faktu zostały nazwane super żywnością.

Wykazano, że jagody goji mogą zahamować proces powstawania nowotworów, a wszystko to za sprawą 18 aminokwasów, które się w nich znajdują.

Jagody goji polecane są także na nadciśnienie, zawarty w nich cyperon pozytywnie wpływa na pracę serca i ciśnienie tętnicze krwi. Jakby tego było mało- jagody goji zawierają także betainę, która w dużej mierze wpływa na utrzymanie w zdrowiu naszego serca.

Jagody goji obniżają również poziom cukru. Potwierdziły to badania przeprowadzone na zwierzętach. Jagody te mogą poprawiać także wrażliwość na insulinę i tym samym zmniejszać insulinooporność.

Do tego jagody goji poprawiają stan naszej skóry. Zawierają wiele antyoksydantów i substancji, które wspomagają produkcję kolagenu, który ma istotny wpływ na jędrność i gęstość naszej skóry- w rezultacie wpływa na jej młody wygląd.