Herbaty

Korzystne właściwości herbaty rooibos

Na rynku dostępne są liczne rodzaje herbat, które mają różny smak oraz aromat. Warto jednak pamiętać, że wykazują one również inny wpływ na organizm.

herbata rooibos z dodatkamiMożna między innymi sięgnąć po herbatę rooibos. Ten rodzaj naparu ma bardzo korzystne działanie głównie ze względu na dużą zawartość polifenoli. Są to substancje wykazujące właściwości przeciwwirusowe, przeciwzapalne i antynowotworowe. Zwalczają wolne rodniki, które są szkodliwymi produktami przemiany materii i mogą prowadzić do rozwoju wielu groźnych chorób takich jak rak.  Dodatkowo działanie przeciwzapalne polifenoli pomaga w obniżeniu ciśnienia krwi i zmniejszają ryzyko wystąpienia zawału serca oraz udaru mózgu, poprawiając kondycję żył i tętnic. Innym pozytywnym skutkiem picia tego naparu jest również łagodzenie dolegliwości układu pokarmowego, na przykład skurczy spowodowanych przez niestrawność.

Herbata rooibos jest polecana także ze względu na brak kofeiny, która znajduje się w innych rodzajach herbat. Dzięki temu ten napój jest bezpieczny dla dzieci w każdym wieku, kobiet w ciąży oraz osób starszych. Nie powoduje również nadmiernego pobudzenia, problemów z koncentracją i zasypianiem, dlatego można ją pić bez obaw również późnym wieczorem.