Mleko roślinne

Czy warto pić mleko migdałowe?

Nie wszyscy wiedzą o tym, że mleko migdałowe jest często stosowane w zasadzie jako zamiennik mleka krowiego. Nie oznacza to bynajmniej, iż mleko migdałowe preferowane jest wyłącznie przez osoby, które nie tolerują w ogóle laktozy. Albowiem mleko migdałowe ma doprawdy sporo zdrowotnych właściwości, toteż piją je bardzo różne osoby.

karton z mlekiem migdałowymProdukt ten wytwarzany jest z tak zwanej pasty migdałowej. Mleko migdałowe nie zawiera cholesterolu, ani też wspomnianej laktozy. Owo mleko może być stosowane w fuzji z kawą bądź też z płatkami owsianymi.

Mleko migdałowe różni się od typowo krowiego także i tym, że próżno w nim szukać kazeiny, czyli stosunkowo ciężkostrawnego białka. Natomiast – jak można się domyślać – w mleku krowim je już odnajdziemy. A trzeba pamiętać, że to nic innego jak kazeina właśnie – według niektórych źródeł – przyczynia się do progresu rozmaitych chorób serca. Przyczynia się też do rozwoju osteoporozy oraz tzw. zespołu chronicznego zmęczenia czy wręcz nawet schizofrenii.

Poza tym, mleko migdałowe może okazać się przydatne dla osób, które chcą dbać o to, by ich sylwetka była szczupła. Szklanka takiego mleka migdałowego (o ile nie jest słodzone) zawiera około 30 kalorii. A jaka jest cena mleka migdałowego? Karton możemy nabyć za puls, minus 15 zł. Jest więc ono znacznie droższe, niż mleko krowie, które możemy kupić (w podobnej pojemności kartonu) miesząc się nawet w 3zł.